Pilkapių planai
Žemėlapio aprašymas
Lietuvos teritorijoje yra šimtai pilkapynų ir tūkstančiai pilkapių. Pilkapių archeologiniai tyrimai leidžia pažinti laidojimo kultūrą, būdingą praeityje čia gyvenusioms bendruomenėms.
1999–2001 m. Ignalinos rajone, netoli Dūkšto buvo vykdomi Vigodkos II pilkapyno archeologiniai tyrimai, apie kuriuos galima paskaityti mokslinėje ataskaitoje (http://lad.lt/data/com_ladreports/4077/1-18.pdf ) ar skelbiamame straipsnyje (https://www.istorija.lt/data/public/uploads/2020/10/la_32_145-170.pdf ).
Vigodkos II pilkapynas yra Gražutės regioninio parke, gerai prižiūrimame miške. Tarp tyrinėtų pilkapių yra pažeistų pilkapių, pavyzdžiui, ariant miško kvartalinę liniją ar iškasinėtų lobių ieškotojų. Pilkapiai datuojami V–VI a. Juose rasta žmonių palaikų, archeologinių radinių.
Sudaryti tyrinėtų pilkapių planai, kuriuose galima matyti kaip atrodė pilkapiai, taip pat kaip šie pilkapiai yra išsidėstę vietovėje, kokia yra jų konstrukcija ir kokie bruožai jiems būdingi. Papildomai pridedama situacijos schema, sutartiniai ženklai, nuotraukos.
Kuo šis žemėlapis svarbus Lietuvai?
Cituojant minėtą straipsnį, „pateikiama pilkapyno tyrinėjimų medžiaga papildo žinias apie dabartinio Dūkšto apylinkių bendruomenes I tūkst. viduryje, taip pat apie kai kuriuos šio laikotarpio laidosenos Rytų Lietuvoje bruožus“.