Apie projektą


100 Lietuvos žemėlapių

Džiaugiamės Jus pasitikdami 100 svarbiausių Lietuvos žemėlapių galerijoje! 100 Lietuvai svarbiausių žemėlapių galerija sukurta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Žemėlapių galeriją sukūrė Lietuvos kartografų draugija – visuomeninė organizacija, vienijanti kartografijos mėgėjus ir profesionalus, teorijos ir praktikos specialistus. Žemėlapius į galeriją siūlote, žemėlapius vertinate Jūs, mieli tautiečiai.

Skaičius “100” pasirinktas neatsitiktinai: 100 metų valstybingumo atkūrimui – 100 tuos metus atitinkančių svarbių Lietuvai žemėlapių. Žemėlapių galerijoje rasite ir daugiau žemėlapių, bet tik šimto pirmųjų labiausiai Jums patinkančių darbų reitingas yra rodomas.

Žemėlapiai galerijoje suskirstyti pagal temą, publikavimo galerijoje laiką, populiarumą. Kiekvienas žemėlapis pakomentuotas, tai leis Jums lengviau ir greičiau apsispręsti už vieną ar kitą labiau patinkantį darbą. Nepamirškite vertinti darbus spustelėdami mygtuką „Patinka“ prie patinkančio darbo. Galite vertinti tiek darbų, kiek patinka.

Diskutuoti apie žemėlapius, pasidalinti įspūdžiais kviečiame Lietuvos kartografų draugijos socialinės paskyros Facebook paskyroje.
Galerijoje gyvenimas vyksta. Nepamirškite užsukti vėl. Ekspozicija nuolat kinta. Ją keičiate Jūs!

 

Kaip pasiūlyti žemėlapį?

Žemėlapius pasiūlyti galite per specialią formą. Nebūtinai tai turi būti žemėlapiai retenybės. Priešingai, tai gali būti populiarūs žemėlapiai, turimi kone kiekvieno mūsų. Svarbus yra žemėlapio komentaras, žemėlapio išskirtinumo pabrėžimas. Galbūt prisidėjote prie to žemėlapio sukūrimo, galbūt žinote svaiginančių ar stulbinančių faktų, su kuriais supažindinti norite tautą. Pasidalinkite. Komentaras – neatsiejamas nuo paties žemėlapio.

 

Kaip žemėlapiai patenka į galeriją?

Informaciją apie pasiūlytą žemėlapį pirmiausia peržiūrės vertinimo komisijoje esantys kartografų draugijos nariai ir priims sprendimą dėl žemėlapio įkėlimo į galeriją. Jubiliejinėje 100 Lietuvai svarbiausių žemėlapių galerijoje rasite įvairiausių žemėlapių ar žemėlapio idėją spinduliuojančių darbų:

  • tai žemėlapiai nuo seniausių laikų iki šių dienų;
  • skirtingo formato darbai – nuo statinių iki interaktyvių žemėlapių;
  • skirtingo amžiaus autorių – vaikų ir suaugusių – darbai;
  • skirtingų profesijų atstovų – kartografų, geografų, gidų, dailininkų, grafikų, suvenyrų gamintojų ir platintojų – darbai.

 

Darbai skirtingi, bet visiems jiems bendra tai, kad sukurti jie vardan tos – Lietuvos. Įdomu tai, kad žemėlapiuose vaizduojama arba Lietuvos teritorija, arba su Lietuva tampriai susijusios pasaulio vietos. Tai nustebins Jus.

 

Lietuvos kartografų draugija